Korduma
Kippuvad
Küsimused
Iluuisutamistreeninguid alustades võib tekkida erinevaid küsimusi: millised uisud ja terad on õiged, millised peavad olema treeningriided, mis käib uisukotis?
Siit peaksite leidma kõik vastused.
Uisusaapad
Õige uisusaabas on nahast ja kõvendustega pahkluu ümber. Ostke saabas paraja suurusega, et sinna sisse mahuks ainult üks paar sokke ja siis jääks veel ruumi varbaid liigutada. Saapad peavad jalas olema kohe mugavad, vältida tuleks liiga suurte ostmist nii öelda „kasvuruumi jaoks“.
Saapaid kinni sidudes ei tohi alles jäänud paelu keerata ümber jala, vaid need tuleb võimalikult väikseks sõlmida, et ei sega liikumist. Siduge uisud paraja tugevusega kinni, et püsti tõustes ja kõndides ei painduks pahkluu paremale ega vasakule.
Terade eest hoolitsemine
Uisuterade eest peab peale igat trenni hoolitsema, et need oleksid puhtad roostest, tolmust ja mustusest.
Plastikust uisukaitsmed kaitsevad terasid siis kui liigute väljaspool jääd uisud jalas, jääle astudes tuleb need ära võtta.
Peale igat jäätreeningut kuivatage terad korralikult kuivaks rätikuga ja siis katke terad pehmete riidest uisukaitsmetega.
Balletitundi selga
Tüdrukute riietus - sukkpüksid, trikoo, (seelik), balletisussid. Värvide osas küsige nõu oma balletiõpetajalt. Pikad juuksed kinnitatud krunni.
​
Poiste riietus - pikad või lühikesed sportpüksid, sportsärk, balletisussid.
Mis peab olema uisukotis
1. Uisud.
2. Plastmassist uisukaitsmed.
Need kaitsevad su uisuterasid kui sa liigud väljaspool jääd. Kindlasti kirjuta sinna peale ka oma nimi, et ei läheks teiste omadega sassi.
3. Pehmed riidest uisukaitsmed.
Need kaitsevad su terasid kui sa ei uisuta. Kindlasti kuivata enne uisud korralikult ära kui sa need peale paned.
4. Pehme rätik terade kuivatamiseks.
5. Kruvikeeraja.
Alati kasulik kui see sul kotis on olemas, et vältida olukorda, kus uisukruvi tuleb lahti ja pole millegagi kinni keerata.
6. Juuksekummid, klambrid.
Pole midagi hirmsamat kui uisutaja, kes uisutab ja tal on kogu aeg juuksed lahtised ja näo ees. Hoia alati uisukotis igaks juhuks lisa juukseklambreid, patsikumme ja harja/kammi.
7. Kindad, sokid.
8. Treeningriided.
9. Joogipudel, soovitavalt vesi.
Terad
Ainult algtaseme uiskudele on saabas ja tera juba tehases kokku pandud, järgnevatele tasemetele on uisusaabastele vaja osta terad eraldi alla.
Uisusaapa alla tera peaks paigaldama vastavate oskustega spetsialist.
Väga raske on õppida uisutama nüride teradega ja seepärast tuleks uisuterasid teritada umbes iga 20-30 tunni järel või siis vastavalt sellele, kuidas sportlane tunneb. Soovitame ka värskelt ostetud uisuterad ära teritada, kuna tehase teritus ei pruugi olla piisavalt tugev.
Treeningriided jääl
Tüdrukute (naiste) riietus - uisukleit/seelik või retuusid, peal fliis ilma kapuutsita, kindad kätte.
Pikad juuksed kinnitatud krunni.
​
Poiste (meeste) riietus - jalga venivast materjalist sirged püksid kinnitatud saabaste alla, sportsärk, sviiter või fliis, kindad kätte. See riietus võimaldab treeneril näha korralikult uisutaja keha liikumist ja asendeid jääl.​
ÜKE varustus
ÜKE jaoks läheb vaja - kummist hüppenöör, treeningkumm ca 4-5 meetrit pikk-keskmise tugevusega, spinner, väike matt.
ÜKE-t (üldkehaline ettevalmistus väljaspool jääd) tehes võib uisutajal seljas olla sama riietus, mis jäälgi ja jalas korralikud õiges suuruses üldtreeningu sportjalanõud.