Tallinna Iluuisutamise Klubi

IMG_2233.jpeg

Tallinna Iluuisutamise Klubi on taasiseseisvnunud Eesti Vabariigi kõige esimene loodud iluuisutamisklubi.
Klubi on registreeritud 28. aprill 1991.a. 

AJALUGU

Algsed eesmärgid klubi asutamisel olid esiteks taastada Kadrioru Jäähall ja teine eesmärk oli isamaaline ning poliitiline.

Klubis olid algselt koos peamiselt Eesti iluuisutamise legendi Vaike Paduri endised õpilased ja kalevlased, tollane klubi üld-juht oli Peeter Laur.
 

30. aasta jooksul on klubist välja sirgunud Eesti Meistrid, rahvusvaheliste võistluste medalistid, tiitlivõistlustel osalejad (EM, MM, OM, Universiaadid) ja Eesti koondislased nagu Margus Hernits, Liina-Grete Lilender, Samuel Koppel, Daniel Albert Naurits jpt. 
 

Kõige edukam klubi sportlane läbi aegade on Margus Hernits, kes on 8 kordne Eesti Meister, osalenud kolmedel Olümpiamängudel ja 19 tiitlivõistlusel. 
Klubi eest on läbi aastakümnete võistelnud ligi 
paarsada sportlast.

TÄNAPÄEV

Klubis treenivad ja võistlevad erineva tasemega sportlased algajatest kuni täiskasvanuteni välja. Klubi president on Peeter Laur ja klubi peatreener on Liina-Grete Lilender.

 

Klubi korraldab võistlusi, laagreid nii Eestis kui väljaspool Eestit ning erinevaid üritusi, tegevusi ja koosviibimisi oma liikmetele.

 

Klubi panustab aktiivselt Eesti iluuisutamise arengusse ja konkurentsi. Propageerib ja laiendab ala harrastajate ringi. Klubi kõrgemaks eesmärgiks on treenida sportlased maailma tipptasemele konkureerimaks teiste võimsate uisuriikidega tiitlivõistluste medalite eest. 

 

Klubil on koostööpartnerid Soomes, Kanadas, Šveitsis ja Saksamaal, et pakkuda liikmetele võimalikult mitmekülgseid võimalusi, laia silmaringi ja treeninguid.

 

Tallinna Iluuisutamise Klubi on Uisukool Revali koolipidaja ja looja, klubi on Eesti Uisuliidu liige ja võib osaleda kõikidel EUL kalenderplaani võistlustel. Klubi treenib oma liikmetega Uisukoolis Reval.

TIK logo (ilma taustata).png
  • Facebook
IMG_4388.jpeg
30%20kodukale%20logo_edited.png