top of page

Tallinna Iluuisutamise Klubi

TIPP ILUUISUTAMISKLUBI AASTAST 1991.

IMG_1406.jpg

AJALUGU

Tallinna Iluuisutamise klubi on asutatud 28. aprill 1991. aastal. Klubi on taasiseseisvunud Eesti Vabariigi kõige esimene loodud iluusiutamise klubi. Klubi asutamise algsed eesmärgid olid esiteks taastada Kadrioru Jäähall ja teine eesmärk oli isamaaline ning poliitiline. Klubis olid koos peamiselt Eesti iluuisutamise legendi Vaike Paduri endised õpilased ja kalevlased, tollane klubi üld-juht oli Peeter Laur.
 

30. aasta jooksul on klubist välja sirgunud Eesti Meistrid, rahvusvaheliste võistluste medalistid, tiitlivõistluste võistlejad (EM, MM, OM, Universiaadid) ja Eesti koondislased nagu Margus Hernits, Liina-Grete Lilender, Olga Vassiljeva, Dmitri Antoni, Helery Hälvin, Jasmine Alexandra Costa, Heli Tammemägi, Eva-Lotta Kiibus, Samuel Koppel, Daniel Albert Naurits jpt. 
Kõige edukam klubi sportlane läbi aegade on Margus Hernits, kes on 8 kordne Eesti Meister, osalenud kolmedel Olümpiamängudel ja 19 tiitlivõistlusel. Klubi eest on läbi aastakümnete võistelnud ligi paarsada sportlast.

Kõige edukam klubi treener on Liina-Grete Lilender, kelle sportlased on Eesti Meistrid ja EMV mitmekordsed medaliomanikud ning tiitlivõistluste võistlejad ja rahvusvaheliste võistluste medalistid. Liina-Grete Lilender on 2018.a. Eesti Uisuliidu poolt valitud parimaks seenioride klassi treeneriks.

images_edited.jpg
IMG_1347_edited.jpg
IMG_2501_edited.jpg
IMG_1348_edited.png

TÄNAPÄEV

Klubis treenivad ja võistlevad erineva tasemega sportlased algajatest kuni täiskasvanuteni välja. Klubi president on jätkuvalt Eesti iluuisutamise legend Peeter Laur ja klubi peatreener on Liina-Grete Lilender.

 

Klubi panustab aktiivselt Eesti iluuisutamise arengusse ja konkurentsi. Propageerib ja laiendab ala harrastajate ringi ja koolitab uusi tulevasi Eesti treenereid. Klubi kõrgemaks eesmärgiks on treenida sportlased maailma tipptasemele konkureerimaks teiste võimsate uisuriikidega tiitlivõistluste medalite eest. 

Klubi korraldab võistlusi, laagreid nii Eestis kui väljaspool Eestit ning erinevaid üritusi, tegevusi ja koosviibimisi oma liikmetele.

Klubil on koostööpartnerid Soomes, Austrias, Kanadas, Ameerikas, Šveitsis ja Saksamaal, et pakkuda liikmetele võimalikult mitmekülgseid võimalusi, laia silmaringi ja põnevaid treeninguid.

 

Tallinna Iluuisutamise Klubi on Uisukool Revali koolipidaja ja looja, klubi on Eesti Uisuliidu liige ja võib osaleda kõikidel EUL kalenderplaani võistlustel. Klubi treenib oma liikmetega Uisukoolis Reval.

TIK logo (ilma taustata).png
  • Facebook
bottom of page